En Son Haberler

MOTOBIKE 2018

14 Mart 2018

MOTOBIKE 2018

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yenilenen ürün gamı ile merakla beklenen Harley-Davidson®, 2018 sezonunun modellerini 22-25 Şubat tarihleri arasında MotoBike İstanbul'da meraklıları ile buluşturdu. Sağlamlığın ve özgürlüğün sembolü marka, özellikle Softail® Ailesi ve Street® Serisinin yenilenen modelleri ile hayranlarının bağlılığını en üst seviyelere çıkaracak. Yine markanın en çok beğenilen modelleri arasına giren Sportster® ailesinin 1200 Roadster modeli özel tasarımı ile fuarda motosiklet severlerin nefesini kesti. 

Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başladığı 2010 yılından bu yana 5 kez güney doğu avrupa’nın en iyi dealer’ı seçilen Harley-Davidson® Bosphorus’un başarılı CEO’su Emin Ali Çakırkaya, MotoBike İstanbul öncesi hem sektörün hem de markanın 2018 yılını nasıl geçireceği hakkında bilgi verdi. Cakırkaya yeni yapılanma ile 2018 yılında güçlenmeye devam edeceklerini ifade etti. Motosiklet sektörüne geçtiğimiz yılın sonuna doğru yüzde 20 ithalat vergisinin damga vurduğunu söyleyen Çakırkaya, "Çoğunluğu ithal olan ürünlerden oluşan sektör, bu vergilerden ciddi anlamda etkilenecektir. 2017 yılında ülkemizde yaklaşık 150 bin adet motosiklet satıldı. Ek gümrük vergisinin etkisi henüz tam olarak görülmedi ancak 2018 yılında motosiklet pazarının 2017'ye göre yüzde 10-20 aralığında daralacağını ön görüyoruz. Bu daralmaya rağmen, genç nüfus yoğunluğu, yeni kullanıcılar ve motosiklete olan ilginin sürekli artması pazarı hareketlendirecektir. Biz de yeni modellerimiz, gerçekleştireceğimiz kampanyalar ve sunacağımız yeni hizmetler ile daralan pazarda payımızı arttırmayı hedefliyoruz." dedi.

Sektöre yeni ve eşsiz modeller sunarak ve satış sonrası hizmetlerde fark yaratarak pazarı domine etmeye devam edeceklerini ifade eden Harley-Davidson® Bosphorus CEO’su Emin Ali Çakırkay "Satış sonrası hizmetlerdeki beklentisi artan tüketici, kaliteli ürünlere yöneliyor ve iyi servis hizmeti veren markaları tercih ediyor. Yeni modellerinin tasarımlarının yanı sıra gelişmiş konforlarının ve güvenlik teknolojileri ile de öne çıktığını belirten Çakırkaya, Harley-Davidson®, ürün gamındaki yatırımlarının yanı sıra, bayi standartları ve müşterilerine sunduğu satış sonrası hizmetlerde standartları belirlemeye devam ediyor. Dünya motosiklet pazarında olduğu gibi Türkiye'de de benzersiz bir marka olarak konumlandırılıyor. 2018 yılında sektörde zorlu şartlar devam edecek gibi görünse de Harley-Davidson®'ın özgürlük felsefesini motosiklet tutkunlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Önceki Sayfaya Dön